Przewodnicy


lp nazwisko, imię miejscowość e-mail/www telefon język pasma górskie w ofercie
1Babicz
Krzysztof
Zakopane501 253 709
2Bachleda
Zofia
Zakopanezosiabachleda@skialpinizm.pl604 124 144angielskiTatry Polskie i Słowackie, Alpy
3Balon
Jarosław
Krakówj.balon@geo.uj.edu.pl
4Bargiel
Krzysztof
Tokarniakberg@onet.eu697 956 182Góry Słowacji, Karpaty Wschodnie
5Bielawski
Maciek
Zakopanemaciek.bie@gmail.com600 987 051  
6Bieniek
Wojciech
wbieniek@interia.pl
7Bilski
Jacek
Tychybilski1952@o2.pl601 895 708angielski, niemieckiDolomity, Czarnohora, Gorgany, Alpy Berneńskie, masyw Monte Rosa
8Bobak
Andrzej
Zakopaneprzewodnik1@vp.pl607 794 853
9Bobińska
Monika
Zakopanemonika.bobinska@interia.pl790 200 838
10Bobula
Juraj
Tatrzańska Łomnicajuraj.bobula@gmail.com421911541281
11Budziaszek
Jacek
Krakówcomptur@kki.net.pl795 525 552angielski, rosyjskiTatry, Dolomity
12Ciapała
Szymon
Krakówprzewodnik.tatry@gmail.com503 121 150
13Cygoń
Barbara
Szklarska Porębaamazonka495@wp.pl605 632 093
14Czarniak
Andrzej
Zakopaneanwacza@gmail.com607 085 634
15Ćwiąkała
Jakub
Bochniaqba_1@op.pl660 423 544Alpy, Karpaty, Kaukaz, Atlas
16Dąbrowski
Jakub
Bochniadabrow9j@hotmail.com
www.przewodnik-tatrzanski.com.pl
790 553 892angielskiTatry, Góry Skandynawii, Szkocji, Korsyki, Rumunii, Pireneje, Alpy Julijskie, Dolomity
17Delimat
Anna
Zakopanedelian@poczta.onet.pl662 690 699angielski, rosyjskiTatry, Karpaty Wschodnie i Południowe
18Dobroch
Bartek
Krakówdobroch@gmail.com502 582 752
19Drzewiecki
Piotr
Zakopanepiotregon@gmail.com660 759 878angielski, hiszpański, rosyjski, francuskiGóry Europy i Ameryki Południowej
20Dzik
Aleksandra
Krakówaleksandra.dzik2@gmail.com
www.ola-dzik.pl
888 704 948angielski, rosyjski, francuski, niemieckiGóry Azji (m. in. Kirgistan, Tadżykistan, Rosja), Beskidy
21Dziubas
Marcin
m.dziubas@wp.pl
22Fijak
Sebastian
Krakówsebastian@fijak.pl
www.fijak.pl
784 076 948angielskiAlpy Austriackie, Alpy Bawarskie, Alpy Saubadzkie i Graickie, Alpy Walijskie, Góry Jotunheimen (Norwegia), Góry Słowacji, Dolomity, góry Gruzji.
23Florys
Maciej
Krakówmaciej.florys@gmail.com601 969 733angielski
24Gawarecki
Kajetan
Warszawaprzewodnik@kajetan.com508 554 116
25Gąsienica
Tadeusz
Zakopanet.gasienica@op.pl603 591 562angielskiTatry
26Gąsienica Mracielnik
Wawrzyniec
Zakopanetomasztrans@interia.pl692 211 625
27Gąsior
Jakub
jakob.gasior@gmail.com600 900 402angielski, włoskiDolomity, Tatry, Alpy
28Gładkowska
Małgorzata
Bytomgosia.gladkowska@onet.eu608 364 747francuskiPireneje Wschodnie, wulkany Owernii, Okolice Annency i Chamonix
29Gorczyca
Jerzy
Jelenia Górajgorczyca_przewodnik@o2.pl606 410 437Alpy włoskie, austriackie, francuskie, niemieckie. Dolomity. Góry Słowacji. Góry Czech, Niemiec i Ukrainy oraz Kaukaz.
30Gronowska
Izabela
Courmayeur Włochyizagronowskababicz@gmail.com+39 3395309677
31Grzechynka
Andrzej
Krakówa.grzechynka@gmail.com602 799122rosyjskiKaukaz rosyjski, Kaukaz gruziński. góry Armenii, Rosji, Rumunii, Słowacji, Turcji, Ukrainy, Alpy francuskie i austriackie
32Haniaczyk
Janusz
Zakopaneprzewodniktatrzanski@interia.pl601 953 401Góry Słowacji
33Heryszek
Bernard
Gliwicebheryszek@op.pl608 550 199
34Jabłoński
Jan
Krakówlordmentor@op.pl501 140 610Tatry
35Jachymiak
Adam
Nowy Targfelix24@interia.pl664 770 754Góry słowacji, Ukrainy i Polski (całe Beskidy) i Sudety
36Jamróz
Katarzyna
kasiek14@poczta.fm603 645 789angielski, francuskiobszary górskie: Słowacja, Czechy; Rumunia, Dolomity, Alpy Julijskie; Francja; Nepal; Sudety, Beskidy
37Janocik
Monika
Zakopanemonika.janocik@przewodnictwo.org605 425 259Tatry
38Jaroszek
Paweł
Rychwałdpawel@sport-events.pl691 954 467
39Jurak
Jacek
Zgorzelecrobur@op.pl693 213 175czeski, rosyjski, niemiecki
40Jurek
Dariusz
Zakopaned.jurek@kpt.zakopane.pl605 660 295
41Kapłon
Jerzy
Krakówjerzy.kaplon@cotg.pttk.pl603 744 490angielskiCałe Karpaty poza Tatrami
42Kaszkin
Witold
Zakopanewitek@przewodnicy.zakopane.pl889 345 811angielski
43Klepacka
Anna
Zakopaneklepacka.sport@gmail.com
www.snowboard.zakopane.pl
604 615 967
44Kluczewski
Kazimierz
Kraków663 376 423Alpy szwajcarskie i włoskie
45Kochański
Tadeusz
46Kochman
Jerzy
Zielonkijkochman@poczta.fm607 799 285
47Konieczniak
Janusz
Krakówkonieczniak@op.pl608 622 244
48Konopka
Sławek
Nowy Sączslawomir.konopka@rwr.pl
www.skrzat.turystyka.pl
507 053 657angielski, rosyjskigóry bliskie i dalekie
49Kosiński
Krzysztof
Krakówptpnozkos@op.pl605 030 896rosyjski, angielski, słowackiDolomity, Pireneje, Góry Krymu, Rax- Schneeberg, otoczenie Gressoney i Mattertal, góry Rumunii, Alpy Julijskie, góry Słowacji
50Kowalczyk
Mariusz
Lubawkamario@guroholicy.com509 544 993
51Kozłowski
Mariusz
Zakopanemariusz.kozlowski@poczta.fm
www.mkozlowski.pl
604 085 817Pireneje, Sierra Newada, Dolomity, Apeniny, Góry Sycylii (Etna), Wyspy Liparyjskie (Stromboli,Vulcano), Góry Grecji i Peloponezu (Olimp,Taygert,Parnas), Góry Bułgari (Piryn, Riła, Rodopy), Alpy Julijskie, Góry Norwegii, Wyspy Lofoty
52Krupa
Maciej
Zakopanemaciej.krupa@przewodnictwo.org604 776 415angielski
53Krzakowska
Elżbieta
Zgorzeleckrzakowskaela@interia.pl 609 081 361rosyjski, niemiecki
54Kubisiak
Małgorzata
Zakopane
55Kulesza
Krzysztof
Krakówkrzysztof.kulesza@imgw.pl604 274 425
56Kustwan
Adam Andrzej
Bóralkaada@poczta.fm603 092 358
57Lach
Janusz
Zakopanejanusztatry@op.pl504 433 758
58Lassota
Leszek
Zakopanelechguide@interia.pl608 200 182angielski, rosyjskiGóry Słowacji
59Lazarák
Luboš
Nowy Smokowieclbl@zoznam.sk421905866401
60Łukaszczyk
Wojciech
Zakopanewoj.luk@interia.pl691 382 489Przewodnik tatrzański, pilot wycieczek, Tatry, Pieniny. Inne grupy górskie do uzgodnienia
61Malinowska
Beata
Zakopane694 633 609
62Marzec
Marek
Zakopanepygar@neostrada.pl604 443 193rosyjskiTatry i pasma przyległe
63Matysiak
Jan
Kraków607 797 070Alpy Austryjackie
64Michalík
Dominik
Popraddmichalik@lesytanap.sk421903987569
65Mida
Artur
Krakówmida@onet.eu600 001 679angielski, hiszpański
66Mlekodaj
Stanisław
Rabkast_ml@o2.pl693 540 635rosyjskiwszystkie góry Polski i Słowacji
67Mrázik
František
Dolny Smokowiecfm@ist.sk421905196143
68Naglik
Marta
Zakopanemartanaglik@gmail.com604 575 649
69Niesułowski
Marek
Korzkiewmarekniesulowski@wp.pl661 269 842
70Niżnikiewicz
Aleksander
alekskitour@poczta.onet.pl
www.niznikiewicz.pl
604 259 429Alpy
71Nodzyński
Jacek
Zakopanetejoty@wp.pl
72Nodzyński
Tomasz
Krakówtjn@interia.pl609 181 800
73Nowak
Jerzy Bogusław
Krakówbogusnowak@op.pl607 617 535rosyjski, słowackiGóry Europy i Syberii
74Nowak
Mariusz
Ołdrzychowice Kłodzkietrip4you@op.pl697 615 564
75Opyd
Elżbieta
elusk@op.pl695 770 628
76Orlik-Kowalczyk
Małgorzata
Lubawkaorliczek@guroholicy.pl502 160 929
77Piątek
Anna
Żywiecanna.piatek@apter.pl502 205 495angielskiAlpy Sabaudzkie - rejon Mont Blanc, Alpy Walijskie - rejon Matterhorn i Monte Rosa, Dolomity, Pireneje, Góry Norwegii, Wyspy Lofoty, Góry Słowacji
78Piętka
Stanisław
Szaflarycestas21@gmail.com602 287 568Góry Czarnogóry, Dolimity, Alpy Julijskie, Dol. Aosty, okolice gressonay, Chamonix i Cervini
79Płaneta
Adam
Nowy Sączadam.planeta@gmail.com606 916 273
80Płatkowski
Roman
Przyrówalpintur@wp.pl
www.alpintur.pl
602 216 917rosyjskiAlpy - Dachstein, Wysokie Taury, Alpy Otztalskie, Alpy Sztubajskie, Alpy Berneńskie, Alpy Julijskie. Góry Słowacji - Mała i Wielka Fatra, Góry Choczańskie, Niżnie Tatry, Słowacki Raj
81Płonczyński
Jacek
Krakówjalovec@interia.pl
www.jacekplonczynski.pl
502 398 727Alpy Julijskie, Karawanki, Góry Słowacji, Sardynii i Korsyki, możliwosć zamówienia foto-prelekcji na temat gór i krajoznawczych (ok. 30 tematów)
82Popiołek
Tomasz
Krakówtomasz.popiolek@gmail.com
www.tomkowagran.pl
603 071 190angielskiGóry Europy
83Posadzki
Józef
Zakopane603 633 201rosyjski, słowackiTatry, Alpy
84Rajwa
Apoloniusz
CZŁONEK HONOROWY
85Roj Gąsienica
Helena
Zakopanehelenaroj@gazeta.pl
86Róg
Robert
skalnik1@o2.pl604 952 740
87Sadzikowski
Janusz
Trzebiniawww.mount.cad.pl602 533 787Góry Irlandii i Szkocji
88Salamon
Wiktor
Rybnikbudtur@interia.pl507 178 318niemieckiAlpy Walijskie i Berneńskie
89Serafin
Andrzej
Krakówcebud@cebud.eu602 526 433
90Skawiński
Paweł
CZŁONEK HONOROWY
91Smoleń
Andrzej
Krakówril@lotnisko-balice.pl
92Spyrka
Adam
Krakówspyrkad@interia.pl602 388 265Tatry, Beskidy
93Stagrowski
Kazimierz
Krakówstagrowski@wierchy.krakow.pl601 595 919
94Starzyk
Rajmund
Zakopaneraj.zakopane@vp.pl606 667 005Wycieczki specjalistyczne przyrodnicze
95Stępińska
Joanna
asia@przewodnikpotatrach.pl
96Stopka Walkosz
Michał
Zakopanestopka.m@wp.pl510 701 699
97Suwaj
Sławomir
slawomir.suwaj@gmail.com
98Szafraniec
Krzysztof
krzysztof_szafraniec@yahoo.com
99Szarek
Grzegorz
szarek.grzegorz@gmail.com606-201-536angielski, rosyjskiPasma górskie: Karpaty polskie, słowackie, ukraińskie
100Sznirch
Antoni Jacek
Sosnowiecasznirch@interia.pl
101Szumiec
Robert
Krakówbob.ascender@gmail.com602 599 104angielskiFrancja - Alpy Południowe, Delfinat, Chorwacja - Velebit, Włochy - Gardaland, Alpy Graickie, Dolomity, Szwajcaria - Alpy Berneńskie
102Śliwiński
Andrzej
Poronina.sliwinski@op.pl
www.przewodnik-gorski.eu
508 845 283angielskiTrekkingi: Tatry, Pieniny, Góry Słowacji, Karpaty Rumuńskie, Bałkany, Alpy, Dolomity, Atlas Wysoki i inne (na życzenie)
103Ślizowski
Jacek
Krakówsmrek_jacek@interia.pl603 317 199
104Šramko
Eduard
Dolny Smokowiecsramkoed@gmail.com421905470116
105Švorc
Jaroslav
Szczyrbajaroslav.svorc@post.sk421905415482
106Tasz
Klaudia
kla@tasz.pl607 665 500
107Tragarz
Michał
Poroninmt@topr.pl607 642 784angielski
108Trzebunia
Adam
Zakopane602 373 356angielski, rosyjski
109Widlarz-Popiołek
Joanna
Krakówwww.ajka-guide.pl606 443 534angielski
110Winkel
Wojciech
Krakóww.winkel@wawel.com.pl601 411 045
111Wiśniewski
Jacek
Warszawaagencja_tatry@o2.pl502 270 572Góry Słowacji, Dolomity, Alpy Julijskie
112Wygoda
Emil
Zakopaneemilprzewodnik@wp.pl601 529 284Tatry i podtatrze polskie i słowackie
113Wyszyński
Wojciech A.
Zakopanewww.jachting-trekking.pl602 616 158angielski, rosyjskiAlpy, Góry Hiszpanii i Portugalii, Chorwacji, Grecji, Apeniny, Sycylia, góry i wyspy Morza Sródziemnego
114Zavacký
Štefan
Nowa Leśnafimo.zav@gmail.com412905587290
115Zieliński
Mirosław
Nowy Targzielinski@topr.pl
www.greenmountain.com.pl
693 909 810Tatry i Podtatrze, Pieniny, Góry Słowacji, Słowenia - Alpy Julijskie, Alpy Kmanicko-Sawińskie, Karawanki, Czarnogóra - Durmitor, Dolomity, kursy lawinowe, wspinaczki skałkowej, kanioningu, pilotaż grup
116Zięba
Antoni
Zakopanelauszeglyn@gmail.com604 551 848angielskiTatry, Pieniny, Góry Słowacji
117Zięba-Jasiński
Jacek
Zakopanejacektatry@gmail.com
www.przewodnik-tatry.info
602 710 075angielski
118Zwatrzko
Artur
Zakopanewww.ludziegor.pl790 303 300Góry Słowacji, Alpy Glarneńskie, Alpy Sztubajskie, Alpy Salzburskie, Alpy Berneńskie, Alpy Urneńskie, Alpy Otztalskie, Wysokie Taury
119Zygmański
Marek
Chorzówzygmanski@op.pl697 447 930rosyjski, włoski, slowackiKaukaz Centralny, Góry Przybajkala, Góry Ukrainy i Krymu, Alpy Sabaudzkie i Delfinatu