Zakopane 2007

Walne Zgromadzenie UIMLA
Zakopane 8-11 listopada 2007

Podczas dwudniowych obrad poza szeregiem decyzji natury organizacyjnej i finansowej delegaci podjęli kilka ważnych decyzji. W poczet kandydatów do członkostwa w UIMLA przyjęto Spolok horských vodcov TANAPu ze Słowacji oraz stowarzyszenie przewodników włoskich. Z prośbą o przyjęcie do UIMLA wystąpili przedstawiciele tych dwóch środowisk: Dominik Michalik i Andrea Vanni. Dwa główne zadania stojące przed UIMLA w nadchodzącym roku to budowa interaktywnej i wielojęzycznej strony internetowej oraz sformułowanie nowej platformy określającej kompetencje i ramy działania przewodnika górskiego UIMLA.

W Zakopanem odbyły się także wybory nowego Komitetu Wykonawczego UIMLA na kolejną trzyletnią kadencję. Po raz pierwszy w skład władz wykonawczych międzynarodowej organizacji przewodnickiej wszedł przedstawiciel Polski - sekretarz Zarządu SMPG "LIDER" Joanna Widlarz.
Skład nowego Komitetu Wykonawczego UIMLA jest następujący:
Prezes - Paul Cammack (Wielka Brytania)
Wiceprezes - Joanna Widlarz (Polska)
Wiceprezes - Juan Carlos Vizcaino (Hiszpania)
Sekretarz generalny - Philippe Ragne (Francja)
Skarbnik - Gabriel Deramaix (Belgia)

Po zakończeniu oficjalnej części obrad delegaci spędzili dwa dni w Tatrach. W warunkach zimowych odbyli wycieczki nad Czarny Staw Gąsienicowy i nad Popradzki Staw oraz Cmentarz Symboliczny pod Osterwą. Delegaci zwiedzili także Kraków i Zakopane. Zakopiańskie spotkanie zostało dobrze ocenione przez delegatów. Kolejne Walne Zgromadzenie UIMLA odbędzie się za rok w Chambery we francuskich Alpach.

Wszystkim członkom "Lidera", którzy pomogli w organizacji Walnego Zgromadzenia UIMLA w Zakopanem Zarząd składa tą drogą serdeczne podziękowania. Patronat nad tym wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego, Starosta Tatrzański i Burmistrz Miasta Zakopanego. Sponsorami zakopiańskiego spotkania byli: Hotel Wersal, Tatrzańska Agencja Promocji i Rozwoju, poseł Andrzej Gut-Mostowy, Wawel SA, Wydawnictwo Parma Press i Krzysztof Babicz.